Press Enter / Return to begin your search.

Igor Gurovich – interjú HARSÁNY c. kiállítás (MODEM)

A dizájn az…?

A dizájn, amikor megprobálsz egy saját világot létrehozni és ezen a világon keresztül magyarázol el dolgokat és mesélsz különböző történeteket.

Az orosz dizájn, az…? Három fontos név, három érdeme, három hibája. Tegnap, ma és holnap.

Nagyon sok remek orosz dizájner van, de igy se jött létre egy orosz iskola. Ez a legfőbb hibája, hogy nincs iskola.  Az érdeme, hogy nagyon sok, teljesen különböző, más megközelítésű, más eszköztárral dolgozó, éleslátású, csodálatos dizájner van. Az orosz föld sok tehetséges embert szül, de probléma, hogy nem tudnak egy iskolát létrehozni.

Mit jelent Önnek az orosz avantgárd öröksége?

Alapvetően Oroszország egyik-a nem olyan sok közül- eredeti hozzájárulása a világ művészettörténetéhez.  Az orosz avangárd azért jött létre, mert itt volt az ideje, sok minden felgyülemlett. Felgyülemlett és kitört. Azóta egyszer sem tört ki ilyen mennyiségben.

Ki hatott legjobban Önre a dizájnerek közül?

Különböző időszakokban, más-más emberek. Egyfolytában beleszeretek különböző dizájnokba és dizájnerekbe, félévente cserélem a kötődéseimet.  Szóval a lista nagyon hosszú lenne. Hollandok, japánok, franciák, amerikaiak, mind szerepeltek a listámon. Nagyon szeretem Paul Cox-ot, Gropius-t,  Schraivogel-t, Paul Rand-et, nagyon szeretem Nakaji-t, Nagenodut. Ez tényleg egy hosszú lista, remek emberekről, különböző országokból.

Hogyan jellemezné saját alkotói stílusát?

Számomra nagyon fontos, hogy a szakmába visszatérjen a szenvedély. Valahogy ez az egész kihalt, mert a dizájn egy csendes beszéd a nyugodt intellektuális burzsuá számára. Vissza kell csempészni a szenvedélyt, a botrányt, a színpadi fokuszokat.